تبلیغات
REAL MADRID - گفتگو با رونالدو: گاهی وقتها فشارها روی ما تاثیرمی گذارد؛ فشارها دررئال بیشتر از منچستر است

آنچه روزنامه ها می نویسند، خیلی مهم نیست و به همین خاطر نباید بیش از حد به این موضوع پرداخت.

ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید در گفتگویی اختصاصی با فیفا شرکت کرده و به مرور مسائل مختلفی در دنیای فوتبال پرداخته. رونالدو یکی از نام هایی است که میلیون ها طرفدار درسرتاسردنیا دارد. او ستاره بزرگ رئال مادرید و یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ دنیای فوتبال است. نمایش های خیره کننده او از جناحین و ضربات تماشایی اش به توپ و به ویژه گلهای فراوانی که به ثمر می رساند، باعث شده تا او یکی از سرشناس ترین چهره های دنیای فوتبال لقب بگیرد.

این ستاره پرتغالی که به عنوان دومین بازیکن برتر دنیا در مراسم اهدای توپ طلای سال 2012 انتخاب شد و درتیم منتخب دنیا در سال 2012 قرار گرفت در گفتگویی اختصاصی با فیفا دات کام شرکت کرده که   متن صحبت های او در این مصاحبه را در سه قسمت برایتان آماده کرده ایم که دراینجا می توانید بخش اول این گفتگو را مطالعه کنید:کریستیانو، پنج سال متوالی است که برای مراسم اهدای توپ طلا دعوت می شوی و درجمع 3فینالیست نهایی هستی. از اینکه یک بار دیگر در جمع الیت های دنیای فوتبال هستی چه حسی داری؟

حس خیلی خوبی دارم.حضور در جمع برترین ها یک افتخار بزرگ است و از این بابت واقعا احساس رضایت می کنم. بدین ترتیب نشان می دهم که در کارنامه ورزشی ام سطح خوبم را حفظ کرده ام و فقط می توانم از این بابت احساس خوشبختی کنم. نسبت به اولین باری که به اینجا آمده ام ، از چه نظراتی تغییر کرده ام؟ تقریبا مثل همان موقع هستم کمی تجربه ام افزایش یافته که در طول این سالها به دست آمده ولی هنوز هم با همان انگیزه چند سال قبلم به تلاش ادامه می دهم. در مجموع همان آدم قبلی و همان بازیکن همیشگی هستم

اولین باری که به اینجا آمدی برای یونایتد بازی می کردی و حالا بازیکن رئال هستی.چه تفاوت هایی میان این دو تیم می بینی؟

اینها دوتا از بهترین تیم های دنیا هستند و به همین خاطر همیشه کسب موفقیت با این تیم ها واقعا سخت است. این تیمها نکات خوب و نکات کمتر خوب زیادی دارند.باور من براین است که فشارها در رئال مادرید به مراتب بیشتر از منچستر است.سه سال و نیم است که اینجا هستم و حس می کنم که این طور است. چون در تمام طول این سالها ما تمرکزمان را برروی فتح دهمین قهرمانی اروپایی تیم در لیگ قهرمانان اروپا قرار داده ایم. این یک هیجانی ایجاد می کند که در تمام لحظات محسوس  است.

فکر می کنی که گاهی وقتها همین سطح توقعات، روی عملکرد تیم در زمین بازی تاثیر می گذارد؟

فکر می کنم بله. فشارها بیش از حد است و گاهی وقتها روی عملکرد تیم اثر می گذارد.به همین خاطر هم هست تلاش می کنیم تا بر این فشارها غلبه کنیم که آن چیزهایی که درمورد ما گفته می شود( به ویژه در کنفرانس های خبری که هر روزه صحبت از رئال است) برروی عملکرد ما تاثیرنگذارد.در نهایت، این تصمیمی فردی است؛ که چه کسی می خواهد به این تاثیرها و به این توقعات اهمیت بدهد یا نه. آنچه روزنامه ها می نویسند، خیلی مهم نیست و به همین خاطر نباید بیش از حد به این موضوع پرداخت.

فکر می کنی که شروع بی ثبات رئال در رقابت های این فصل، فشارها را برروی تیمتان بیشتر کرده؟

ما رقابت های این فصل لالیگا را خوب شروع نکردیم؛ این کاملا درست است. می دانیم که در رقابت های لالیگا کار خیلی سختی داریم ولی در دنیای فوتبال هیچ چیز غیرممکن نیست. ما به تلاش کردن و برد در بازیهای پیش رویمان ادامه می دهیم تا ببینیم که چطور خواهد شد. به علاوه لیگ قهرمانان اروپا و کوپا دل ری هم پیش روی ماست؛ جامهای زیادی برای کسب کردن پیش رو داریم.  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • دریافت کد ابزار آنلاین
    بلاگ گروه مترجمین ایران زمین