تبلیغات
REAL MADRID - رونالدو و تلاش های بی ثمر!
تاریخ : چهارشنبه 15 شهریور 1391 | 11:32 ق.ظ | نویسنده : هانی کیائی

طرفداری-کریستیانو رونالدو ستاره باشگاه رئال مادرید و تیم ملی پرتغال،پس از گلزنی مقابل گرانادا از خوشحالی کردن خودداری کرد و با مصاحبه پس از بازی خود،از ناراحتی خود خبر داد اما از گفتن دلیل آن خودداری کرد.

ستاره اول باشگاه رئال مادرید در رقابت با اینیستا و مسی،جایزه مرد سال فوتبال اروپا را به اینیستا واگذار کرد و پس از آن بود که حتی به ثمر رساندن صد و پنجاهمین گل وی برای رئال مادرید در صد و چهل و نهمین بازی برای این تیم وی را خوشحال نکرد.

اینیستا،رونالدو و مسی در صورتی برای کسب جایزه مرد سال اروپا با هم رقابت می کردند که اینیستا و مسی عضو تیم بارسلونا بودند و همراه با این تیم در فصل گذشته تنها برنده جام حذفی اسپانیا شده بودند و البته اینیستا موفق شد در رقابت های یورو علاوه بر کسب عنوان قهرمانی با تیم ملی اسپانیا برترین بازیکن این رقابت ها شود.

اما رونالدو که عضو باشگاه رئال مادرید اسپانیا و تیم ملی پرتغال است،به تنهایی و با به ثمر رساندن ۴۶ گل در فصل گذشته رقابت های لالیگا،عامل اصلی قهرمانی رئال مادرید پس از ۳ سال قهرمانی بارسلونا در این رقابت ها بود.

گلزنی در دیدار های حساس و مهم مقابل بارسلونا در سوپر کاپ اسپانیا،لالیگا و جام حذفی و درخشش در بازی های لیگ قهرمانان اروپا بدون تردید رونالدو را در رده باشگاهی برتر از اینیستا جلوه می داد.

فصل گذشته بارسلونا با به ثمر رساندن ۵۰ گل توسط مسی،با ۹ امتیاز کمتر نسب به رئال مادرید نایب قهرمان لالیگا شد و بی تردید ۷۰ درصد قدرت بارسا مسی بود!

عملکرد مسی در بازی های رو در رو مقابل حریفان بزرگ و عدم درخشش مقابل رئال مادرید و چلسی و حذف از نیمه نهایی اروپا و واگذار کردن لالیگا به رئال مادرید نا خود آگاه مسی را برای کسب جایزه مرد سال اروپا مردود کرد. بهترین بازیکن بارسلونا در فصل گذشته بی شک مسی بود که ۷۳ گل برای این تیم به ثمر رساند و یک جام حذفی تمام اندوخته بارسا بود! اما رونالدو که بهترین بازیکن رئال مادرید بود توانست قهرمان لالیگا شود و سوپر جام اسپانیا را مال خود کند.

در رده باشگاهای خبری از اینیستا نیست،حداقل در قیاس با مسی و رونالدو خبری نیست،بازیکنی که در تقریبا ۴۰ بازی خود برای بارسا توانست ۸ گل به ثمر برساند و ۱۱ پاس گل دهد در حالی که رونالدو در ۶۰ بازی خود برای رئال مادرید ۶۰ گل به ثمر رساند و ۱۶ پاس گل داد. پست بازی و نحوه بازی این ۲ قابل مقایسه با هم نیست و تعداد گل های زده نباید ملاک مقایسه این ۲ بازیکن باشد،اما رونالدو بدون شک برتر از اینیستا در رقابت های باشگاهی که فشرده تر و سنگین تر از بازی های ملی بود عمل کرد.

اینکه ستاره های ۲ تیم بزرگ بارسا و رئال،مسی و رونالدو بودند شکی نیست و با توجه به درخشش رونالدو در بازی های بزرگ همچون بایرن مونیخ،بارسلونا و اتلتیکو مادرید و گلزنی در بازی های حساس مانند ۲۰ گلی که خارج از خانه به ثمر رساند و رکورد تاریخ لالیگا را جابه جا کرد و همچنین گلزنی به تمام تیم های لالیگا در طول یک فصل باز هم رونالدو را برتر از مسی قرار می دهد و بی تردید گلزنی مسی در ۴ بازی آخر لالیگا که اهمیتی نداشت،نمی تواند عامل برتری وی نسبت به رونالدو باشد،مسی بعد از بازی مقابل رئال در نیوکمپ که با گل رونالدو به سود رئال مادرید خاتمه یافت،۹ گل به ثمر رساند و در حالی که رونالدو ۴ گل را وارد دروازه حریفان کرد.

قبل از آغاز رقابت های یورو و در مسابقات انتخابی این رقابت ها پرتغال در آستانه حذف قرار داشت اما درخشش رونالدو در ۲ دیدار رفت و برگشت برابر بوسنی باعث شد تا تیم ملی پرتغال جواز حضور در این مسابقات را به دست بیاورد.

در مقایسه بین رونالدو و اینیستا تنها رقابت در یورو باقی خواهد ماند،که رونالدو در ۵ دیدار به میدان رفت و اینیستا در ۶ بازی!!

اهمیت رقابت های یورو به هیچ عنوان قابل انکار نیست! دو تیم اسپانیا و پرتغال در حالی در نیمه نهایی این مسابقات مقابل هم قرار گرفتند که پیش از این دیدار رونالدو و اینیستا هر کدام در ۲ دیدار به عنوان برترین بازیکن زمین انتخاب شده بودند و برتری خاصی نسبت به یکدیگر نداشتند،شاید طرفداران فوتبال انتظار بازی سردی از این ۲ تیم نداشتند اما این اتفاق افتاد و بازی به ضربات پنالتی کشید و اسپانیا با پیروزی در این ضربات به فینال راه یافت.

رونالدو و اینیستا در ۲ تیم کاملا متفاوت حضور داشتند،اینیستا در بهترین تیم جهان و اروپا و رونالدو در تیمی که حتی یک عنوان قهرمانی هم در رقابت های اروپایی و جهانی ندارد. شاید اگر نیمکت نشین های تیم اسپانیا همچون تورس،لورنته،فابرگاس،ماتاو... در پرتغال بازی می کردند و جای میرلش،لوراندو و آلمیدا را می گرفتند پرتغال قهرمان رقابت های یورو ۲۰۱۲ بود!

درخشش در این مسابقات که نهایتا هر تیم ۶ بازی را انجام می دهد اهمیت دارد و با نگاهی بی طرف متوجه می شویم اینیستا برتری قابل توجهی نسبت به رونالدو نداشته و اگر هم داشته،به حدی نبوده که تمام عملکرد رونالدو در را در رقابت های باشگاهی و ملی بپوشاند.

رونالدو در مجموع رقابت های باشگاهی و ملی در فصل گذشته بیش از ۶۵ گل و ۱۹ پاس گل داد و درخشش در مقابل بارسلونا،بایرن مونیخ،هلند(نایب قهرمان جهان) و اکثر مسابقات مهم باشگاهی وملی کافی بود تا این ستاره بهترین بازیکن سال اروپا شود. شاید مشکل از آنجایی آغاز شد که ۲ بازیکن از تیم بارسلونا که تنها یک جام حذفی را برنده شده بود کاندید شده بودند و بازیکنی همچون کاسیاس که درخششی بی نظیر در تمامی مسابقات داشت از خانه مراسم اهدای جایزه برترین بازیکن سال اروپا را تماشا می کرد.

شاید ملاک انتخاب بهترین بازیکن اروپا،درخشش در رقابت های یورو بود اما آیا همیشه اینگونه بوده و درخشش در بازی های ملی اولویت اول برای این انتخاب بوده؟ فراموش نکنیم سال ۲۰۱۰ و جام جهانی آفریقای جنوبی را که درخشش بازیکنانی همچون اشنایدر،ژاوی و اینیستا آنها را در آستانه کسب توپ طلا قرار داده بود ولی در میان تعجب لیونل مسی عنوان برترین بازیکن سال جهان را مال خود کرد و کسی به تحقیر شدن او و تیم ملی آرژانتین در رقابت های جام جهانی توجه نکرد،حذف از رقابت های جام باشگاه های اروپا نیز نقطه تاریک دیگری برای مسی در سال ۲۰۱۰ بود،اما انگار کاندید نشدن اشنایدر و حضور ۳ بارسایی در لیست نهایی انتخاب برترین های جهان همه چیز را مشخص کرده بود! هیچگاه فراموش نمی کنیم که مسی بعد از دریافت توپ طلا اعلام کرد به هیچ عنوان فکر نمی کرده برنده این جایزه شود.

با تمام این حرف ها شاید بی دلیل و غیر منطقی نباشد که رونالدو ناراحت است،ناراحت از بر باد رفتن تمام زحماتی که کشیده و جایزه را اینیستا برده است.  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • دریافت کد ابزار آنلاین
    بلاگ گروه مترجمین ایران زمین